Papež prosil za mír i za rukojmí

O slavnosti Zmrtvýchvstání papež vyzval k výměně válečných zajatců mezi Kyjevem a Moskvou i k pomoci obyvatelům Pásma Gazy. „Mír se nevytváří pomocí zbraní,“ připomněl v poselství Městu a světu.

Kostel jako poslední útočiště

Asi o čtvrtinu vzrostl meziročně v Německu počet lidí, kteří využili tzv. církevní azyl. Podle spolkového ministerstva vnitra šlo o 1 514 případů. Církve touto formou pomáhají řešit osudy migrantů.

Téma: Odkaz Štěpána Trochty

Muž, který zažil věznění za nacismu i komunismu – a to druhé považoval za horší – a ještě předtím stihl položit základ salesiánského díla u nás a vést litoměřickou diecézi. Zemřel právě před padesáti lety.

Slavný seriál o Ježíši na TV Noe

Televize Noe od soboty 6. dubna uvádí americký seriál The Chosen – v překladu „Vyvolení“, o příbězích lidí, kteří se osobně setkali s Ježíšem.

Ať se vaše srdce nechvěje

Janovo evangelium nám nabízí novou perspektivu toho, co se dělo s učedníky po Ježíšově ukřižování. Více o tom teoložka Mireia Ryšková.

Připravujeme: ARCIBISKUP JOSEF NUZÍK

V pořadí patnáctý olomoucký arcibiskup bude uveden do úřadu 13. dubna v olomoucké katedrále sv. Václava. S KT hovořil o své cestě ke kněžství, úbytku věřících, naději i putování po horách.