Blog - Přednášky

"Rodinný rituál" - závěr cyklu o eucharistii

S radostí Vás chci pozvat na setkání nad nejkrásnějším tématem a tím je slavení eucharistie.

Číst dál
Eucharistie?        Večeře Páně?         Mše svatá?

Eucharistie? Večeře Páně? Mše svatá?

Protože je kolem ní mnoho otázek, pozvali jsme P. Václava Vacka, aby nám pomohl hledat směr, jak přemýšlet a žít eucharistii. Je člověkem, který se slavném Večeře Páně zabývá celý svůj kněžský život. Vydal několik publikací na toto téma a v současné době je asi v naší zemi člověkem, který toto téma má zpracované nejen teoreticky, ale dlouholetou praxí.

Pojďme tedy společně hledat cesty k porozumění a prožívaní slavení Večeře Páně.

Všichni jste srdečně zváni!!!

Pokračujeme v pátek 21. října 2022 v 18:00 mší svatou, které bude předsedat P. Václav a po ní bude přednáška s diskuzí.

Plánovaných máme 5 cyklů vždy v pátek (začali jsme 14.10.). Na každý pátek bude uvedeno pár základních oblastí, kterých se bude téma týkat.

Pátek 21. 10. 2022

• Setkání s Pánem a modlitba.
  • Modlitba u židů a dobrořečení
Plakátek ke stažení zde:

Zájemci nemající možnost dopravy se nahlaste na číslo 731402211 a dopravu Vám zajistíme.

Tyto pátky nebudou v Trutnově Horním Starém Městě večerní bohoslužby !

kněz Václav Vacek
Václav Vacek

Narodil se v Dolní Čermné u Letohradu v rodině účetního a švadleny jako prostřední ze tří dětí. Jeho otec byl politický vězeň nacistického i komunistic­kého režimu.

Vyučil se nástrojařem. Po maturitě začal při zaměstnání studovat strojní fakultu na ČVUT. Posléze studoval na CMBF v Litoměřicích. Na kněze byl vysvěcen v roce 1975, poté působil ve farnostech královéhradecké diecéze. Jako kaplan a administrátor působil v JičíněNáchoděČeské TřebovéPardubicíchLipolticíchHněvčevsiChlumci nad Cidlinou a Písečné.[2]

Před rokem 1989 byl součástí církevního disentu, podílel se v něm na vydávání samizdatu, byl členem sboru poradců kardinála Františka Tomáška. Velký význam ve svém životě přikládá setkáním s osobnostmi podzemní církve, mezi které patřili Josef ZvěřinaOto MádrJiří Reinsberg.

Od roku 1990 do roku 2019 byl farářem v Letohradě. Na konci července 2019 odešel na vlastní žádost do výslužby. Je členem ­kněžské a pastorační rady Královéhradecké ­diecéze.

2022_10_14_vaclav_vacek_eucharistie_plakat