Kostel obnoven i díky Čechům

Kostel Naší Paní od hodin – křesťanská dominanta iráckého Mosulu, největšího města v Ninivské pláni, je po deseti letech kompletně zrekonstruován. Podíleli se také čeští dárci.

Ve farnosti u neslyšících

Už sedm let existuje „celorepubliková“ farnost pro neslyšící, jejíž členové si to připomněli v sobotu v Praze při slavnostní mši svaté.

Téma: Svědectví táty

Uplynul měsíc od střelby na Filozofické fakultě UK. Otec jedné z obětí nám nabídl svědectví, jak se s následky tohoto zla vyrovnává jako věřící člověk.

Papežové a skrytý život slov

Jak se proměňuje komunikace papežů v době sociálních sítí?

Nežijí, jak jsme je vychovali

Ani jste se nenadáli a z copaté holčičky vyrostla sebevědomá žena a z ministranta dospělý profesionál ve svém oboru. A do života skočí po hlavě a po svém. Někdy se přitom vydají po stezkách, které z pohledu rodičovského vedou někam docela jinam, než k čemu je vychovali. Zahrnuje to i opouštění víry. Co s tím?

Připravujeme: BUDOUCNOST ŘEHOLÍ

Na „Hromnice“ oslavíme Den zasvěceného života. Vypravili jsme se proto navštívit františkánky, představíme benediktina Bruna a také misionáře Pavla z Koinonie Jan Křtitel.