Z nového čísla upozorňujeme:

O dobrovolnictví i síle slov

Koledníci se minulý týden vydali i do Senátu. Tříkrálovou snídani tam organizoval senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí. Přišlo na ni 80 hostů.

Téma: Neděle Božího slova

Před pěti lety papež František ustanovil, že třetí neděle v mezidobí bude patřit Božímu slovu, které „musí církev postavit do svého středu“.

Jak proměnit dějiště zločinu?

Když se zlo „prolomí“ do tohoto světa na konkrétním místě, lidé reagují různě. Dají například lokalitě jméno, které tragédii připomíná. Jindy dokonce strhnou celou budovu. Nebo cítí potřebu místo velkého hříchu nějak očistit či proměnit dobrem. Jaké prostředky k tomu má církev?

Vláda ve druhém poločase

Vláda Petra Fialy přestála nepříjemné reformy a má za sebou první polovinu mandátu. Červnové evropské volby však napoví, v jaké kondici pětikoalice skutečně je.

Čtyicet let s kulkou v hlavě

Drogy, zločin a ulice – to byl celý život chorvatského narkomana Gorana Ćurkoviće předtím, než našel pomoc, víru a také českou manželku.

Připravujeme: NEŽIJÍ PODLE NÁS

Ta malá neviňátka, copaté holčičky a zbožní ministranti jednou vyrostou a dospějí. Jedni sekají latinu a plní představy rodičů, jiní se vydají svou cestou.