Co proroci říkali o Mesiáši

Starý zákon a jeho proroci předpovídali příchod Mesiáše. A židovský národ jej očekával (a dodnes očekává). Jaké přísliby zaznívaly? A jak je naplnilo malé dítě narozené v betlémské stáji?

Hodinář od sv. Ignáce a Jakuba

V Jihlavě odbíjejí hodiny. Nejdřív na radnici. Po nich se přidají ty nad nově opraveným průčelím z kostela sv. Ignáce. A jakmile dozní, spustí se vyzvánění z věže od sv. Jakuba.  Stará se o ně šestnáctiletý hodinář.

I v Texasu zpíváme české koledy

Málokterý kněz ze zahraničí se vrací na Moravu tak často jako on. P. Stephena Nesrstu z amerického Texasu spojují s církví v Česku nejen jeho předkové, ale také přátelství s desítkami kněží.

Inspirace z klášterních kuchyní

Do klášterní kuchyně pronikne málokdo. Tři novinky však umožňují do nich nejen nahlédnout, ale některé recepty si rovnou vyzkoušet.

Téma: Osamělost

Bydlet daleko od příbuzných nemusí znamenat ztrátu blízkosti, říká psycholožka Lenka Šulová z Univerzity Karlovy. Vysvětluje také, proč se prarodiče s vnuky potřebují navzájem.

Připravujeme: TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Se začátkem nového roku odstartuje také tradiční koleda. Kde všude pomáhá, představí Charita ve speciální příloze.