Betlémské světlo už je v Česku

V Brně na hlavním nádraží přivítal minulou sobotu betlémský symbol Kristova narození spolu se skauty biskup Pavel Konzbul.

Téma: O víře srozumitelně

Umíme mluvit o naší víře srozumitelně? A co si za našimi slovy může představit člověk, který nevyrostl v křesťanské tradici a slova jako hřích, milost či spása jsou pro něj „španělskou vesnicí“.

Bratři Ebenové opět v přehrávači

Co my víme se jmenuje nové, už šesté album Bratří Ebenů, které vychází po devítileté odmlce.

Doma: Hovory u jesliček

Mnohdy nás i ti, kteří do kostela běžně nezavítají, překvapí otázkami po smyslu betlémského obrazu. Jak odpovídat?

Jihočeské betlémy ve Vatikánu

Před 800 lety vytvořil sv. František z Assisi v italském Grecciu první betlém. Výročí připomíná výstava betlémů z celého světa i jesličky pod vánočním stromem na Svatopetrském náměstí.

Připravujeme: VÁNOČNÍ SPECIÁL

Pavel Hošek přiblíží, kde a jak Starý zákon přislibuje Mesiáše. S šestnáctiletým hodinářem vystoupáme k hodinovým strojům dvou jihlavských chrámů. Ohlédneme se za rokem bez Benedikta XVI. Necháme se inspirovat v kuchyních klášterů.