Advent s farností i obcí

Výtvarný workshop, koncert v kostele se žehnáním adventních věnců, mikulášskou nadílku i s rozsvícením vánočního stromu nabídl prodloužený víkend v Olbramovicích.

Společně za svobodu vyznání

Nikdy v dějinách lidstva nebylo tolik lidí na světě vystaveno pronásledování a násilí kvůli své víře.

Téma: Diecézní synoda

Pomoci biskupovi v jeho úkolu vedení diecézního společenství – tak církevní dokumenty popisují smysl diecézní synody, poradního shromáždění místní církve. V příštích třech letech se uskuteční v plzeňské diecézi.

Za betlémy do Třebíčského muzea

Muzeum Vysočiny Třebíč pořádá v konírně třebíčského zámku výjimečnou výstavu betlémů k 800. výročí prvního živého betlému v italském Grecciu.

Doma: Spravit, co je rozbité

Domácí úklid a všelijaké přípravy na Vánoce už k jejich slavení patří. Ale ještě lepší a důležitější je dát do pořádku sebe a své vztahy. Opravit,  co jsme rozbili nebo nechali porouchané.

Připravujeme: SROZUMITELNOST VÍRY

Umíme mluvit o víře srozumitelně? Co si za našimi slovy může představit člověk, který nevyrostl v křesťanské tradici a slovajako hřích, milost či spása jsou pro něj „španělskou vesnicí“.