Být církví, která je blíže lidem

Necelý rok mají místní církve na všech kontinentech pro zvažování podnětů skončeného synodálního shromáždění. Míří k „církvi, která je blíž lidem, méně  byrokratická a víc vztahová“, jak stojí v závěrečném dokumentu.

Mladí fokolaríni z Evropy v Praze

O posledním říjnovém víkendu ožilo fokolarínské Centrum Mariapoli v Praze-Vinoři mladými lidmi. Kongres „Controcorrente“ (Proti proudu) tu sjednotil přes dvě stě dospívajících z různých koutů Evropy.

Prožít chvíli se Svatou rodinou

Zveme na výstavu Betlém je vážná věc současného malíře a ilusrátora Jana Knapa, která bude provázet adventní a vánoční čas v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích.

V malém městě znějí velké otázky

Z obyvatele hlavního města se před čtvrt stoletím stal Jan Školník podnikatelem v Broumově. Později tu pomohl založit Agenturu pro rozvoj Broumovska a začal se věnovat rozvoji regionu. Agentura mimo jiné pomohla se čtvrtmiliardovou rekonstrukcí zdejšího kláštera. Srdečně zve také na desátý ročník Broumovských diskusí.

Připravujeme:

SVATÝ MARTIN

Populární světec, který se na koni a s pláštěm projíždí 11. listopadu nejednou vsí či městem. Nejen dětem připomíná,že rozdělit se je mnohem víc než vlastnit.