Téma: Pohřbívání dnes

Rozloučení se zemřelým je jedna ze služeb církve, o niž žádají i lidé, kteří s církví jinak nežijí. Jak jim vyhovět a co si mohou přát? Seznamujeme s novými texty pohřebních obřadů.

Katolický týdeník má nový web

Katolický týdeník má nové webové stránky. Každé úterý se na něm objeví aktuální vydání, některé články jsou odemčené všem, ostatní jen pro předplatitele. Starý web jsme vypnuli, adresa však zůstává stejná www.katyd.cz.

Modlitbou začínáme i končíme

Pozitivní ohlas zaznamenal biskup Zdenek Wasserbauer na svůj příspěvek před synodálním shromážděním ve Vatikánu. K obsahu jednání se nemůže vyjadřovat kvůli závazku mlčenlivosti, pro KT ale přibližuje atmosféru synody.

Brandl – bohém, bouřlivák a génius

Právě otevřená výstava Národní galerie Praha Petr Brandl: Příběh bohéma je vskutku mimořádný počin, a to hned v několika ohledech.

Připravujeme:

JAN ŠKOLNÍK Z BROUMOVA

Před více než dvaceti lety se odstěhoval za podnikáním do Broumova. Zapustil kořeny, pomáhá s opravami a oživením zdejšího kláštera a deset let organizuje Broumovské diskuse.