Vážení a milí přátelé. Zasílám pravidelné avízo a dovoluji si Vás upozornit, že od tohoto vydání KT začíná fungovat naplno náš nový web, který naleznete na staré adrese www.katyd.cz - můžete jej navštívit kliknutím na odkaz na některý z volně přístupných článků níže.

Tímto se Vám také omlouvám za zpoždění pravidelného avíza na nové vydání. Řešili jsme ještě některé technické nedostatky.

Téma: Každý je misionář

Všichni křesťané mají být misionáři, ale než se vydávat do světa, máme začínat ve svém blízkém okolí. A účinnější než hlasitá slova o spáse je mnohdy tiché svědectví vlastním životem.

Semena míru v kruté době

„Nikdo neví, co nás čeká, a bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by to tu mohlo brzy skončit.“ Tak popsal násilí mezi Hamásem a izraelskými silami P. Gabriel Romanelli, farář katolické farnosti Svaté rodiny v Gaze.

Ze Staré Říše do katedrály

Právě před 50 lety, 21. října 1973, zemřel muž, který vychoval několik generací chrámových varhaníků u nás i ve Švýcarsku: skladatel a pedagog Otto Albert Tichý, dlouholetý regenschori v pražské katedrále.

Daň pro světskou moc

Evangelia dokážou několika mistrnými tahy zobrazit scény plné dramatu a napětí. Mezi ně patří otázka, zda židovský zákon dovoluje platit daň cizí světské autoritě.

Synoda bez ukvapených odpovědí

Účastníci synody ve Vatikánu v druhém týdnu diskutovali i o tématech, která se v církvi setkávají s názorovou růzností.

Připravujeme: KŘESŤANSKÝ POHŘEB

Rozloučení se zemřelým je jedna ze služeb církve, o niž žádají i lidé, kteří s církví jinak nežijí. Jak jim vyhovět a co si mohou přát? Seznámíme s novými texty pohřebních obřadů.