Za sv. Václavem i do Vatikánu

Mší sv. ve vatikánské bazilice, procesím k tamnímu oltáři sv. Václava s modlitbou za vlast uctili patrona české země krajané v Římě.

S čím odjíždíte na synodu?

Ve Vatikánu začíná generální shromáždění biskupské synody.  Zeptali jsme se několika účastníků, co očekávají a v čem vidí svou roli.

Quo vadis, křesťanské Slovensko?

Slovensko má za sebou mimořádně vyhrocenou kampaň, které se nevyhnuly ani vulgarity a násilí. A také volby...

Severní Čechy nejsou beznadějné

Litoměřický biskup Jan Baxant letos oslavil půl století  kněžství, 4. října to bude patnáct let od jmenování biskupem a 8. října slaví „přelomové“ pětasedmdesátiny.

Malí formují celé společenství

Dělit při mši svaté program pro děti a dospělé, aby z toho obě skupiny „něco měly“, nikdo „nerušil ani „nebyl rušen“, anebo je ponechat pohromadě? Na výhody a nevýhody obou přístupů jsme se ptali zkušených katechetek a farářů.

Připravujeme: PRÁZDNÉ HNÍZDO

Tisíce studentů odjíždějí od rodičů do univerzitních měst. Je to malý nácvik situace, která přijde za pár let: odejdou ze společné domácnosti žít svůj život.