Na křižovatce civilizací v Marseille

Důraz na téma migrace a soužití lidí z různých kultur kladl papež František při svém dvoudenním pobytu ve francouzské Marseille (22. a 23. září). Znovu se tak vydal do středomořského regionu.

Tři kroky k vnitřní svobodě

„Nemůžeme se stát opravdu svobodnými, pokud nepřijmeme, že ne vždy jsme svobodní,“ říká P. Jacques Philippe, který byl letos hlavním hostemna charismatické konferenci v Brně.

Dělat to, co dělá táta

Když táta vychovává syna, je povolaný dát mu ze sebe to nejlepší. Návod k neexistuje. Každý to má dělat podle svého naturelu a obdarování od Boha.

Najít pokoj v tekuté společnosti

Jak budeme pěstovat dar pokoje my – křesťané 21. století? Tuto otázku rozebíral opat novodvorského trapistického kláštera na Fóru o míru v benediktinském opatství Pannonhalma.

Tajemný host, zkouška pro farnost

Když do vaší farnosti přijde nevěřící, čeho si všimne, jak se bude cítit? Bude rozumět tomu, co se kolem děje? A s jakými pocity bude odcházet? Napovědět může nový projekt Tajemný host.

Připravujeme: MANŽELSKÁ SETKÁNÍ Stovky párů se každý rok vydávají usilovně pracovat na vzájemném vztahu. Jak se jim to daří? A proč jsou tyto kurzy zvané „manželáky“ tak oblíbené?