Modlitba věřících
26. neděle, cyklus A
1. 10. 2023

Svatý Pavel nás vybízí: „Nikdo z vás ať nehledí jenom na vlastní prospěch, ale i na prospěch druhých.“[1] S vědomím této apoštolovy výzvy se spojme v modlitbě a volejme:

Pane, smiluj se

1. Prosme o odvahu slyšet Boží hlas a synodálně řešit napětí v církvi pravdou, férovostí a porozuměním k názorům jiných.[2]
  2. Prosme za lidi, kteří musí opustit své domovy kvůli násilí a válce, zvláště v oblastech Náhorního Karabachu nebo Haiti.[3]
  3. Prosme o vyřešení problému migrace do Evropy, za migranty a za země zmítané chudobou, nestabilitou a násilím.[4]
  4. Prosme za mladé lidi, jejich naději, odvahu nasadit se pro dobro druhých a být oporou vlastní země.
  5. Prosme za politiky na Slovensku, kteří budou ovlivňovat stav země a její budoucnost.
  6. Prosme o požehnání církevním charitám, které nasazují síly ve prospěch potřebných.[5]
  7. Prosme o ochranu našeho společenství před všemi formami rozkolů.[6]

Bože, veď nás na přímluvu svatého Václava ve své pravdě a uč nás, neboť ty jsi náš Bůh a náš spasitel.[7] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 26. neděle v mezidobí – cyklus A 2. čtení.

[2] Vyjádření Vedení KTF UK. 26. neděle v mezidobí - Cyklus A 2. čtení.  https://together2023.net/  Kardinál Hollerich před zahájením světové synody.

[3] Etnická čistka bez krve. Karabach opouští ‚dobrovolně‘ tisíce Arménů, nic po nich nezůstane, říká expert  Do Arménie už uprchla téměř polovina Náhorního Karabachu.  Haiti crisis: Can Kenyan police officers defeat the gangs?

[4] Kontroly migranty nezastaví, převaděči jsou vždy napřed. Papežova katecheze o cestě do Marseille u příležitosti Středomořské konference.

[5] Den Charity

[6] 26. neděle v mezidobí – cyklus A 2. čtení.

[7] 26. neděle v mezidobí – cyklus A žalm.