30 let spojují Východ se Západem

V Mnichově se sešli 12.–14. září příznivci, dárci i příjemci pomoci nadace Renovabis. Už 30 let podporuje křesťanské projekty ve střední a východní Evropě.

Slovenská mise kardinála Parolina

Státní sekretář kardinál Pietro Parolin – „druhý muž Vatikánu“ navštívil Slovensko. Tři dny zde putoval ve stopách papeže Františka přede dvěma lety.

Téma: Centra mládeže

Zažít společenství mladých lidí, setkat se o víkendu a třeba i na několik dní společně s knězem. Tak před třiceti lety začínala diecézní centra života mládeže a tak fungují i nadále.

Jezuité doprovázejí nejen studenty

Řeholníci zvou na mši svatou, odbornou konferenci i přednášky pro širokou

veřejnost při příležitosti oslav 400 let od založení české jezuitské provincie.

Doma: Komunitní práce

Pomalými krůčky ke změně k lepšímu, která vytrvá, by se dala charakterizovat myšlenka „komunitní práce“, která vtahuje obyvatele vyloučených lokalit do veřejného dění. Její principy se ale dají uplatnit v jakékoli skupině.

Připravujeme: OTEC A SYN

Jak zažívat blízkost, učit se spolu vyhrávat i prohrávat, hovořit o věech důležitých i obyčejných „chlapských“. Poradí rodinná rubrika Doma.