Ulmovi,  svědkové víry

Poprvé v historii církev blahořečila celou rodinu – Poláky Józefa a Wiktorii Ulmovy a jejich sedm dětí, včetně sotva narozeného miminka.

Téma: církevní školství

Církevní školství si za více než 30 let v Česku vybudovalo respektovanou pozici. Jaký přínos má pro celý vzdělávací systém?

Dílo boromejek pod Petřínem

V srdci Prahy, pod vrchem Petřína, v údolí pod premonstrátským klášteremna Strahově a ve stínu Hradčan stojí Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského. 1. října to bude 30 let, kdy se vrátila do rukou kongregace.

Pravdivost ve všech situacích

Otta Bednářová zemřela 5. září v 96 letech. Novinářka, chartistka a představitelka VONS je více než symbolem odcházejícího disentu.

V Laudato si’ jsem našla poklad

Lenka Bakalová vytvořila databázi dětských aktivit, které vycházejí z encykliky Laudato si’. I péče o záhonky může vnášet do světa kus naděje, říká katechetka s přírodovědným vzděláním v rozhovoru pro KT.

Připravujeme: CENTRA ŽIVOTA MLÁDEŽE

Zažít společenství mladých lidí. Setkat se o víkendu, a třeba i na několik dní společně s knězem. Tak začínala a dodnes fungují Diecézní centra života mládeže, která vznikala před 30 lety.