Přitahujte krásou evangelia

Martin David se ve čtvrtek 31. srpna stal biskupem ostravsko-opavské diecéze. Berlu jako symbol vedení diecéze mu předal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo při slavnostní mši sv. spojené s uvedením do úřadu.

Školní rok začali v nové budově

Po čtyřech letech úsilí slavili 1. září ve Valašském Meziříčí otevření budovy pro Církevní základní školu Salvátor. Objekt v centru města koupili a opravili ke třicátinám této církevní školy místní farníci.

Téma: Stres

Stres je jako oheň. Zahřeje, ale umí přivodit akutní popáleniny. Jak se jím nenechat ovládnout?

Zasypávat příkopy ve společnosti

Generálním ředitelem České televize se od října stane Jan Souček, který dosud vedl brněnské studio ČT. V exkluzivním rozhovoru pro KT mluví o náboženské tvorbě veřejnoprávní televize, o žurnalistice i o svém osobním vztahu k víře.

Ochutnat poezii, filmy i poutavé osudy

Právě teď se na pulty dostává nový ročník oblíbeného Cyrilometodějského  kalendáře. Co nového a co tradičního v něm na čtenáře čeká?

Připravujeme: CÍRKEVNÍ ŠKOLY

Církevní školství si za více než 30 let v Česku vybudovalo respektovanou pozici. Jaký přínos má pro celou vzdělávací soustavu?