„Pečuj,“ zve festival stvoření

Mší svatou za planetu začíná 1. září na nádvoří kostela Panny Marie Sněžné v Praze ekologický festival Take Care (tzn. „pečuj“ či „starej se“), konaný pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera jako největší křesťanská akce letošní Doby stvoření od 1. září do 4. října.

Papež v Mongolsku

Papeže přivítají v Mongolsku i farníci P. Jaroslava Vracovského z Šovó na předměstí Ulánbátáru. Český salesián působí v Mongolsku od roku 2016. Pro KT prozrazuje, že k misiím ho inspiroval právě František.

Téma: Květiny v kostele

Kdo zdobí květinami kostel? A podle jakých pravidel? Patří do kostela umělé květiny?

Učíme se dívat za horizonty

Při letních česko-německých poutích si připomínáme společnou historii. Společná je ale i současnost. Obojí přibližuje Mons. Adolf Pintíř.

Kříže patří k životu

Pražský arcibiskup Jan Graubner slaví 75. narozeniny. Při té příležitosti se v rozhovoru ohlíží za uplynulými roky i současností své služby v církvi.

Připravujeme: NOVÝ ŘEDITEL ČT

Generálním ředitelem České televize se od 1. října stane

Jan Souček. V rozhovoru se ptáme na náboženskou tvorbu veřejnoprávní televize, žurnalistiku i jeho vztah k víře.