Češi v Banátu žijí už 200 let

Dvě staletí od příchodu Čechů do rumunského Banátu připomněly o uplynulém víkendu velké oslavy ve Svaté Heleně, jedné z tamních šesti českých vesnic.

Téma: Nebeské království

Pokud by se nás někdo, kdo nevyrůstal v křesťanském prostředí, zeptal, jaký je vlastně význam tohoto slovního spojení, co bychom mu odpověděli?

Pomáhají dětem z nejnižších kast

„Katolické školy v Indii pevně stojí za vzděláváním těch nejzranitelnějších. Utvrdila nás o tom nedávná návštěva internátu v Karadi,“ říká Pavlína Navalenková, z projektu Adopce na dálku královéhradecké diecézní Charity.

Zápas, který nechcete hrát

Použití atomové zbraně je jako zápas, kde už na začátku prohrávají všichni. Z pohledu katolické  morální teologie není téměř nikdy ospravedlnitelné. Případ Hirošimy a Nagasaki ze srpna 1945 je dodnes hrozivým mementem.

Doma: Děti vězňů

Andělské kempy letos přivítaly děvět desítek dětí, dva turnusy proběhly v Jizerských a Krkonošských horách. Tábory pro děti vězňů pořádá už sedmým rokem česká pobočka Mezinárodního vězeňského společenství.

Připravujeme: ARCIBISKUP JAN GRAUBNER

Pražský arcibiskup oslaví 29. srpna 75. narozeniny. Společně s ním se při té příležitosti v rozhovoru ohlížíme za uplynulýmiroky i současností církve v České republice.