V Lisabonu vrcholí setkání mládeže

Až milion poutníků z 200 zemí míří do Lisabonu na Světové dny mládežes papežem Františkem. Mezi nimi už je 1 700 mladých lidí z Česka, kteří minulý týden poznávali farnosti kolem přístavu Porto, a dalších 1 400 přijíždí nyní.

Je působivé vidět tolik mladých věřících

V sobotu 29. července se v Portu předprogram Světových dnů mládeže přesunul z rodin a farností do městského parku na břehu Atlantského oceánu.

Téma: Kde domov můj?

„Těšíme se na sobotu / na zahradu na setkání. / Ale tolik hustých plotů / tolik závor v bráně brání,“ začíná Bohuslav Reynek svou báseň a uzavírá ji slovy: „Vrátíme se. Sami. Domů.“ Ale máme  se kam vracet? Víme, kde je náš domov?

Boží slávu nelze zavřít do klece

Jsou chvíle, které vystupují z proudu času, jako když blesk náhle ozáří oblohu. Občas do obyčejných událostí zasvítí z nebe paprsek zázraku. Věci a tváře najednou obklopí svatozář. Jako když Petr, Jakub a Jan vystoupili na Horu proměnění.

Doma: Vztah s tchyní a tchánem

Víte, proč Petr zapřel Krista? Protože mu uzdravil tchyni. Tenhle otřepaný vtipještě tu a tam někdo přidá k dobru. O tchyních se toho traduje hodně,ětšinou v negativním duchu, i mezi křesťany.

Připravujeme: VE STANU U KLÁŠTERA

Vypravili jsme se do Kostelního Vydří na tábor Jump, kde stovky mladých lidí prožívají každé léto dva intenzivní týdny.