Rekordní Noc kostelů se Santinim

Poslechnout si varhany, dotknout se baroka i gotiky, ztišit se, zahrát si. Ke vstupu do posvátných prostor při letošní již patnácté Noci kostelů se odhodlaly stovky tisíc lidí na celkem 1 806 místech.

Téma: Bylinky

Začne-li se mluvit o bylinkách,  velmi brzy padne jméno svaté Hildegardy z Bingenu...

Výstava připomene A. C. Stojana

Velehrad ožije 4. a 5. července cyrilometodějskými oslavami. Dny lidí dobré vůle i velehradská pouť připomenou významné výročí letošního roku: 100 let od úmrtí olomouckého arcibiskupa a vizionáře Antonína Cyrila Stojana.

Leckdy ty děti jedí jen naši kaši

V srdci charity musí být člověk, ne čísla a výkon, říká Magnus MacFarlane-Barrow, zakladatel Mary’s Meals.

Doma: Na cestě s dětmi

Cestování s dítětem je jiné než o samotě nebo v páru. Ovšem není to o nic menší zábava.

Připravujeme: SLUŠNOST NENÍ SLABOST

Panuje mezi lidmi slušnost od pradávna? Jak se do ní promítlo křesťanství? Má slušnost a laskavost vůbec hranice? A kdy je potřeba ukázat sílu a rozhodnost?