Společné Velikonoce

Papež věří, že se mezi křesťanským Východem a Západem brzy podaří sjednotit termín Velikonoc. Tuto snahu podporují i další církve.Není ale jisté, zda zavládne ochota ke kompromisu.

Vstupme dovnitř pašijového příběhu

Velikonoční přílohu letos provází výjimečný soubor z roku 1522, který nezachycuje tradiční zastavení křížové cesty, ale výhradně momenty z evangelií. Představujeme pašijový cyklus z kostela Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem od Hanse Hesseho.

Téma: Čemu mladí věří?

O mladých lidech narozených kolem přelomu tisíciletí se mluví jako o generaci internetu – a také jako o vůbec první generaci bez víry. Jsou takoví doopravdy?

Jsme laboratoří proměny církve

Budovat živou komunitu je důležitější než vztah k jedinému kostelu. Obláti na severním Plzeňsku rozvíjejí synodu překračováním hranic farností.

Není žádný rozdíl mezi tehdy a nyní

Exsultet. Starodávný hymnus nás uvádí do samého nitra Kristova velikonočního tajemství. Až mu budeme naslouchat, v kostele budou zhasnuta všechna světla a jeho interiér bude ozařovat pouze nový paškál a svíce v našich rukou.

Připravujeme: RODINA JAKO CÍRKEV

První místo, kde může už docela malé dítě zažít, co je to společenství církve, je rodina. Jak se nám vede své děti takto vést?