V Praze začala evropská synoda

Společnou synodální cestu církve v Evropě prošlapují společně dvě stovky delegátů z evropských zemí v pražském hotelu Pyramida.

Přestaňte drancovat Afriku

„Chci dát hlas těm, kteří ho nemají,“ vysvětlil papež svou šestidenní cestu do Konga a Jižního Súdánu (31. ledna až 5. února), kde mluvil ostře o problémech kontinentu.

Téma: Děti v nemocnici

Lékař léčí, ale Bůh uzdravuje, praví přísloví. Kdo a jak pomáhá nést dětem a jejich rodičům břemeno nemoci a zvládnout těžké situace?

Církev by měla být o krok napřed

O evangelizaci v digitálním věku přednášela americká paulínka Rose Pacatte, mediální expertka českým a moravským biskupům, katechetům, pracovníkům s mládeží a řeholnicím.

Doma: Všednost v manželství

Rutinu potřebujeme proto, aby nám zbyl čas a prostor pro tvořivost ve vztahu. Jak žít všední dny manželství, aby jej neumořila šeď?

Připravujeme: KONTINENTÁLNÍ SYNODA

Celý týden budeme pro čtenáře KT sbírat informace, postřehy a zajímavosti z právě probíhajícího kontinentálního shromáždění synody.