Nový klášter v Drastech

Po sedmi letech usilovné práce je hotová hlavní část kláštera sester karmelitek v Drastech u Prahy.

 

Téma: Největší kostely světa

Mezi křesťanskými kostely se najde řada unikátních staveb. Na prahu léta, doby výletů a dovolených, jsme se zaměřili na ty největší.

 

Na misii v Albánii už 25 let

Muslimská jižní Albánie zažila první kněžské svěcení po 500 letech. Ptali jsme se tamního biskupa Giovanniho Peragineho na církev v zemi, která se kdysi prohlásila za první ateistický stát světa.

 

Doma: Prázdniny s knížkou

Možná už nečtou tolik jako dřív. Přesto je ale pěkná knížka pořád šikovný dárek za vysvědčení či společník na prázdniny. I díky křesťanským vydavatelstvím je z čeho vybírat.

 

Katecheze na dvorku

Papež se minulý čtvrtek vydal do čtvrti Palmarola na západním okraji Říma.  Setkání s třicítkou rodin se uskutečnilo v rámci „Školy modlitby“ a bylo velkým překvapením.

 

Připravujeme: JAK SE DĚLÁ PRIMICE

Vyvdat dceru nebo oženit syna – to zažívá většina rodičů. Jenže jaké to je, vypravit novoknězi primici? Prý jako deset svateb v jeden den. Bez pomoci farnosti to nejde.

 

Více v digitální verzi KT na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.