Objednejte KT na Noc kostelů

Přípravy na Noc kostelů zaměstnávají v těchto dnech tisíce dobrovolníků z farností, křesťanských sborů a společenství, které se do této akce 7. června zapojí. Rekordní počet přihlášených kostelů na svém území letos hlásí plzeňská diecéze. Všichni organizátoři, kteří se ozvou do redakce Katolického týdeníku na e-mail [email protected], mohou pro návštěvníky, kteří projeví zájem o život církve, dostat zdarma aktuální vydání novin. „Do každé farnosti, která se nám ozve do pravého poledne pátku 31. května, můžeme poslat 15 výtisků. Naše nabídka platí až do vyčerpání navýšeného nákladu,“ vzkazuje Jana Podhorská, která má distribuci KT na starosti.

 

Radost je zdravá pro duši

Pod heslem „Hle, všechno tvořím nové“ proběhl minulý víkend v Římě historicky první Světový den dětí.

 

Slovensko hledá, jak spojit společnost

Církve mají klíčovou roli, aby ve společnosti nepřevládalo napětí – to vyplynulo ze schůzky s náboženskými představiteli, kterou do Prezidentského paláce v Bratislavě svolali minulou středu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a její nástupce Peter Pellegrini.

 

Téma: Gilbert Keith Chesterton

Papež Pius XI. mu udělil titul Defensor fidei – obránce víry a v současné době probíhá proces jeho blahořečení. Kdo byl Gilbert Keith Chesterton, který se narodil před 150 lety.

 

Doma: Péče o pečující

V ČR jsou až dva miliony lidí různě zapojených do péče o své blízké. Do života jim vstoupila nehoda, nemoc, vysoký věk nebo se jim narodilo postižené dítě.

 

Přijal nás jako dědeček

Během prvního Světového dne dětí se papež soukromě setkal se skupinou dětí

z převážně válečných oblastí.

 

Připravujeme: JEŽÍŠOVO SRDCE 

Zjevení Nejsvětějšího Srdce Ježíšova svaté Markétě Marii Alacoque se odehrálo před 350 lety. O sto let později (1765) papež rozhodl, aby se Nejsvětější Srdce Ježíšovo slavilo zvláštním svátkem. Letos připadá na 7. června.

 

Více v digitální verzi KT na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.