Téma: Přímluvná modlitba

Co je přímluvná modlitba? Obvykle se při ní několik lidí (přímluvců) modlí za člověka, který o to požádá. Předkládají Bohu to, co jim dotyčný svěří.

 

V Gaze se svým biskupem

„Být s nimi, obejmout je a všemožně jim pomoci.“ Tak shrnul kardinál Pierbattista Pizzaballa důvody cesty s delegací z Jeruzaléma za křesťany v Gaze.

 

Radostné cesty za hranice

Náboženské poutě mají prastarou tradici, ale největší rozkvět zažily v období baroka. Kromě putování na posvátná místa blízkého regionu mířila početná procesí na dlouhé přeshraniční trasy.

 

Od slov k atentátu

Atentát na slovenského premiéra je plodem rozdělení společnosti. Začátek cesty ke smíření je uvědomit si, že slova mají velkou moc.

 

Zažívají zmatek, jak je podpořit?

Každý rok narůstá počet mladých lidí, kteří pochybují o svém pohlaví, týká se to především dospívajících dívek. Z čeho to pramení a co lze v takovém případě dělat? Ptali jsme se terapeutky a speciální pedagožky Hany Imlaufové , která se s tím setkává v Křesťanské pedagogicko-psychologické poradně.

 

Připravujeme: G. K. CHESTERTON

Papež Pius XI. mu udělil titul Obránce víry a nyní probíhá proces jeho blahořečení. Kdo byl Gilbert Keith Chesterton,
který se narodil před 150 lety?

 

Více v digitální verzi KT na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.