Čeští bohoslovci ministrovali papeži

Při velikonoční vigilii papeži Františkovi asistovalo 15 bohoslovců z římské koleje Nepomucenum a olomouckého semináře.

Téma: kurzy Alfa

Kurzy Alfa letos slaví 25 let  fungování v České republice.

Podat ruku, mrknout, zamávat

V době, kdy pandemie  oslabila, to zažil při mši asi každý. Bude pozdravení pokoje? Natáhnout ruku, nebo si to soused nepřeje? Úvaha o jednom liturgickém gestu po třech letech od prvního lockdownu.

Pán Bůh mě tu nemá na ozdobu

Léta lidé potkávali Annu Srbovou v ulicích Plzně obtěžkanou taškami, jak rázně spěchá s podporou za potřebnými. Dnes chodí o francouzských holích, ale stále pomáhá, jak jen může.

Doma: Rodina jako první církev

Rodiče při křtu svých dětí vyslovují předsevzetí, že potomky budou vést ve víře. Jak se jim tento náročný úkol daří?

Připravujeme: KMOTROVSTVÍ

Kdo je a může být kmotr? Řeč nebude o nějakém mafiánovi,ale dozvíte se, jaká je úloha kmotra při doprovázení pokřtěných a čím může být prospěšný.