Se školáky o Velikonocích

Proč se slaví Velikonoce? Pedagogická a katechetická centra biskupství, ale i farnosti vítají v těchto dnech školáky, aby jim přiblížily smysl svátků.

Notre Dame bude ještě hezčí

Vyčištěné vitráže, varhany i nové osvětlení – to vše rozjasní vnitřní prostor pařížské katedrály, až se koncem příštího roku otevře.

Téma: Novodobí svědkové víry

Zhruba patnáct let vznikala publikace o našich novodobých mučednících. Představujeme nejen knihu, alet také některé z těchto životních příběhů.

Maraton v římských kulisách

Těchto 42 195 metrů je prý jednou z nejkrásnějších maratonských tras. Pro KT se o své postřehy podělil český běžec, jeden z 11 tisíc letošních účastníků.

Osobnosti Moravy v křížové cestě

Autorka křížové cesty v kostele blahoslavené Marie Restituty Kafkové v Brně-Lesné Hana Jakrlová vystudovala architekturu, ale pracuje jako fotografka a vizuální umělkyně. Patnáct let žila v New Yorku a nyní se synem a manželem pobývá částečně v Praze a na Korsice.

Připravujeme: ČEMU MLADÍ VĚŘÍ?

O mladých lidech se mluví jako o „první generaci bez víry“. Je tomu ale skutečně tak? Čemu věří? Jaké otázky si pokládají? A nabízí jim křesťané odpovědi?