Na cestě ke křtu

„Prosme Pána, aby tento vyvolený překonal každé pokušení. Aby byl vděčný za to, že si ho Bůh vyvolil, že se mu dává poznat,“ zazní pátou neděli postní ve farnostech při třetím a posledním „skrutiniu“, tedy obřadu, při němž se kněz a věřící modlí za ty, kdo budou o Velikonocích pokřtěni.

Neplést si zpověď s psychoterapií

Svátost smíření, duchovní doprovázení a psychoterapie mají jedno společné: jsou to tři způsoby práce s nitrem člověka. Ale děje se to pokaždé jinak. Zpovědnici nelze zaměnit  za péči zdravotnické služby.

Když se náš svět setká se světem Božím

Bůh většinou mlčí. Jen někdy, výjimečně, hlasitě promluví, viditelně se ukáže, prolomí nebesa, pronikne do našeho srdce.

Ještě chvíli dělat, co dělám

Osmdesátiny slaví zakladatel a dlouholetý sbormistr Českého filharmonického sboru Brno, komponista a nositel řádu sv. Cyrila a Metoděje Petr Fiala.

Jak uspořádat besedu

Byl by zájem a vy máte chuť zorganizovat program se zajímavým hostem pro svou farnost? Jak na to?

Připravujeme: NOVODOBÍ SVĚDKOVÉ VÍRY

„Krev mučedníků je semenem nových křesťanů,“ řekl starověký křesťanský spisovatel Tertulián. Pravdivost jeho slov otestovalo 20. století. Jací byli čeští novodobí mučedníci? A známe je?