Vstupujeme do postní doby

K dobrému prožití postní doby, kterou zahajuje Popeleční středa 22. února, může pomoci celá řada každodenních podnětů a užitečných nástrojů. Přinášíme pár tipů.

Když se okolí fary promění v hřiště

V Ostravě-Heřmanicích otevřeli před třemi lety farní zahradu. Hrají si tam děti, pěstuje se tam zelenina i ovoce a promítají filmy.

Život s digitálním dvojčetem

Jednou z nových výzev v oblasti náboženského vzdělávání, na kterou reaguje i vatikánské Direktorium pro katechezi, jehož český překlad vyšel před několika týdny, je digitalizace. Co si pod tím představit?

Válka na Ukrajině a my

Jak hodnotit dosavadní odpověď Západu na tuto válku a proč je dobré Ukrajinu i nadále podporovat?

Proč brát batolata na mši svatou?

Na první pohled se může zdát, že malé děti z bohoslužeb moc nemají a ještě představují rušivý element. Ale i první měsíce života jsou pro jejich víru důležité.

Připravujeme: ROK OD INVAZE

Před rokem začali utíkat z Ukrajiny první uprchlíci před válkou, kterou v jejich zemi rozpoutalo Rusko.  Jak se jim s námi žije?