Souboj o prezidenta vrcholí

S výrazným náskokem před ostatními kandidáty postoupili do druhého kola prezidentské volby generál ve výslužbě Petr Pavel a podnikatel, poslanec a bývalý premiér Andrej Babiš.

 

Charita sčítá Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová koleda o víkendu skončila a Charity po celém Česku rozpečeťují pokladničky. Už první výsledky ukazují, že lidé byli opět velmi štědří.

 

Téma: Objevit svůj ostrůvek ticha

Žijeme v hluku světa, ve kterém aby člověk o klid málem bojoval.Jak v sobě vytvořit tichý prostor, v němž můžeme zaslechnout Boží hlas?

 

Pouť je jako čerpací stanice

Více než tři desítky let je Mons. František Hanáček duchovním správcem hlavního městského kostela sv. Mořice v Olomouci a jeho zásluhou toto místo slouží jako centrum duchovního a kulturního života.

 

Ekumena v praxiJsme uprostřed období modliteb za jednotu křesťanů. Jedním ze společných projektů několika církví byla Ekumenická komise pro české církevní dějiny17. století. Nabízíme ohlédnutí za prací, kterou odvedla.

 

Připravujeme: FARNÍ PLES

S blížícím se postním obdobím začala plesová sezona. Zapojuje se do ní nejedno společenství katolické mládeže, studentů i celých farností. Jak se takový ples chystá?

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.

 

Pokud si nepřejete dostávat nadále avízo obsahu nového vydání KT, odpovězte na tento e-mail a do předmětu uveďte slovo "odhlášení"

 

 

--

Jiří Macháně, DiSvedoucí redakceKatolický týdeníktel. 224 250 395mob. 736 500 706skype: nejkulikatoulinkatejsiFB: Jiří Macháně Nývlt